HOPP- OCH TERRÄNGKURS YOGI BREISNER 10-11 MARS.

Banhoppningsövningar lördag, terränghinder söndag.
Flyingehus, ridhuset. Cafeteria öppen, med nya italienska kaffemaskinen. 🙂
Välkomna alla – deltagare, medföljande och ni som vill komma och titta, lyssna och lära!
Här är grupper och tider:

HOPP- OCH TERRÄNGKURS YOGI BREISNER
Flyingehus 10 – 11 mars 2018

Lördag 10 mars

Kl 9.00 – 10.30
Maria Svensson Hultstein – Jolly Flipp Flopp, kat D
Ella Blixt – Roman, kat D
Malin Wilhelmsson – Kantje’s Air Force, kat D
Wynja Eriksdotter Rubin – Dushanbie / Proteus, kat D
Tanja Wilhelmsson – Max**
Matilda Wilhelmsson – Velocity

Kl 10.30 – 12.00
Henrik Adnervik – Mats
Maud Björklund – Chansa
Claes Lindbäck – Bulan
Jonas Velander – Buffon
Julia Salvall – Quasino
Ted Velander – ES Trouville

Kl 12.00 – 13.00 Lunchpaus

Kl 13.00 – 14.30
Lina Åstrand – Sickan
Anna Nilsson – Rathravane Painted Lady (Rut)
Caroline Kjölerbakken – Fantastika
Sabrina Söderberg – Sigrid Brahe
Lina Svensson – Optana
Pernilla Linder Velander – Camomilla

Kl 14.30 – 16.00
Moa Nordfjäll – Lingho
Anna Hassö – Ponystown Clover
Saga Wahlman – Mocca SE
Simone Andersen – Chocolatte
Lina Mattsson – Troya
Anna Nilsson – Midas / Butt’s Aston

Kl 16.00 – 17.30
Philippa Magnusson – Cezar
Henrik Adnervik – Empero
Anna Hassö – Flip One
Niklas Jonsson – Carter
Nathalie Blomquist – Hope
Vendela Eriksdotter Rubin – Vienna Imperial

Söndag 11 mars

Obs: Ingen lunchpaus söndag.

Kl 8.00 – 9.30
Maria Svensson Hultstein – Jolly Flipp Flopp, kat D
Ella Blixt – Roman, kat D
Malin Wilhelmsson – Kantje’s Air Force, kat D
Wynja Eriksdotter Rubin – Dushanbie / Proteus, kat D
Tanja Wilhelmsson – Max**
Matilda Wilhelmsson – Velocity

Kl 9.30 – 11.00
Henrik Adnervik – Mats
Maud Björklund – Chansa
Claes Lindbäck – Bulan
Jonas Velander – Buffon
Julia Salvall – Quasino
Ted Velander – ES Trouville

Kl 11.00 – 12.30
Lina Åstrand – Sickan
Anna Nilsson – Rathravane Painted Lady (Rut)
Caroline Kjölerbakken – Fantastika
Sabrina Söderberg – Sigrid Brahe
Lina Svensson – Optana
Pernilla Linder Velander – Camomilla

Kl 12.30 – 14.00

Moa Nordfjäll – Lingho

Anna Hassö – Ponystown Clover
Saga Wahlman – Mocca SE
Simone Andersen – Chocolatte
Lina Mattsson – Troya
Anna Nilsson – Midas / Butt’s Aston

Kl 14.00 – 15.30
Philippa Magnusson – Cezar
Henrik Adnervik – Empero
Anna Hassö – Flip One
Niklas Jonsson – Carter
Nathalie Blomquist – Hope
Vendela Eriksdotter Rubin – Vienna Imperial

Hjärtligt välkomna!
Pernilla och Ted

Kategorier: