Regionfinal Sugar Cup Södra Sverige

Grupp 1 – Ryttare upp t o m 13 år
Namn Ponny Stilpoäng Distrikt
1 Nathalie Petersson Donegrah Prionsias 8.3 Halland
1 Annie Persson Moflos Zibel 8.3 Skåne
2 Linnea Olsson Jänta 8.2 Skåne
2 Agnes Nilsson Cragnell Firefly 8.2 Skåne
3 Nathalie Björkenstam Dimmans Eros 8.1 Skåne
4 Michelle Rosenqvist Shakira 8.0 Halland
4 Majken Mossbrant Amigo 8.0 Halland
4 Beatrice Svensson Calmiak 8.0 Halland
4 Alice Berg Yakari 8.0 Skåne
5 Sofia Riemer Two Mile Fox 7.9 Halland
5 Maija Kristiansson Zaranoff 7.9 Halland
6 Lovisa Pickthall Llanidan Tania 7.8 Skåne
6 Wilda Altnäs Cacharelle 7.8 Halland
7 Nora Lindberg Blixten 7.7 Skåne
7 Filippa Fagerberg Olsson McGyver 7.7 Skåne
7 Lova Lund Bellman 7.7 Halland
7 Hanna Wintzell Jontek 7.7 Skåne
7 Lovisa Pickthall Strong Joe 7.7 Skåne
8 Maria Jenssen Herkules 7.6 Halland
9 Tilde Arrhagen Nicke Nyfiken 7.5 Skåne
9 Ebba Grimberg Keerock 7.5 Halland
10 Klara Lundh Landen Freja 7.4 Skåne
10 Lisa Bosrup Dungarvan Sandy 7.4 Skåne
10 Wilma Bertilsson Creevelea Caliph 7.4 Blekinge
10 Molly Östlund Karizzy 7.4 Halland
11 Evelina Rönnlund Filippas 7.3 Halland
12 Viktoria Persson Oby 7.2 Skåne
12 Fanny Pålsson Kilmeaden Silver Lady 7.2 Skåne
13 Loviza Ardenmark Lollipop 7.1 Skåne
14 Cornelia Fischer Dichs India 7.0 Halland
14 Emma Håkansson Fredriksbergs Paola 7.0 Skåne
15 Cornelia Kristiansson Diamanten 6.5 Halland
16 Louisa Thier Pjevs 6.4 Skåne
17 Filippa Rosenberg Harry Boy 5.1 Halland
17 Wilhelm Persson B Smart 5.1 Skåne
18 Ida Nordin Molstabergs Sun Up 4.5 Halland

Grupp 2 – Ryttare 14-18 år
Namn Ponny Stilpoäng Distrikt
1 Allis Kajsdotter Push Button Pacman 8.1 Skåne
2 Ebba Persson Cnoc na Greine Star 8.0 Skåne
2 Pauline Romberg Unnamed 8.0 Skåne
3 Linn Persson Hazy Prince 7.9 Skåne
4 Vanessa Lindmark Blennerville Carli 7.8 Halland
4 Josefin Jenssen Carnaby Flying Sparrow 7.8 Halland
4 Emmie Persson Sailing Swing 7.8 Skåne
5 Elin Melin Whats it Lilly 7.7 Halland
6 Lovisa Pedersen Kilcorban Maggie 7.6 Skåne
6 Beata Gürbüz Top Gun 7.6 Skåne
7 Nikki Forsberg River Diamond 7.5 Skåne
7 Julia Tapper Törnqvist Llanidan Tania 7.5 Skåne
8 Madeleine Rosengren Attyrory Lucky Touch 7.3 Skåne
9 Moa Åxman Lukas 7.2 Halland
10 Sara Jönsson Angel 7.1 Skåne
11 Lykke Sjöbeck Smithwick´s Clover 6.9 Skåne
11 Emilia Hinsell The Roan Ranger 6.9 Skåne
12 Julia Tapper Törnquist Strong Joe 6.8 Skåne
12 Elin Weberg Grehanstown Lad 6.8 Skåne
12 Moa Grennert Pamela 6.8 Skåne
13 Linnea Karlsson Shazman 6.3 Halland

Regionsfinal Sugar Cup Syd – Senior
Namn Häst Stilpoäng Distrikt
1 Jennifer Persson Ray 8.0 Skåne
2 Martina Liljedahl Latina 7.8 Skåne
2 Linda Axelsson Krut FB 7.8 Halland
3 Stefan Frank Pandora 7.7 Skåne
4 Jennie Rosewall Fairbrook Lady Ellen 7.6 Skåne
5 Anna Åberg David 7.5 Skåne
6 Jannicke Nyqvist Brolötens Cinnabar 7.4 Skåne
7 Maria Wölner-Hanssen Duetto W 7.3 Skåne
8 Marlene Jönsson Magic Keys 7.0 Blekinge
8 Carina Mårtensson Coriall’s Peu à Peu 7.0 Skåne
9 Nora Braskén Hellas Bera Ute Skåne
9 Nora Braskén Lex in Utero Ute Skåne
9 Johanna Stenberg Eline Juweel Ute Halland